+380 67 362 7772

+380 67 362 7772

У Чернівцях встановили нові адресні таблички на чотирьох вулицях, які перейменували.

У Чернівцях встановили нові адресні таблички на чотирьох вулицях, які перейменували.

Це вулиці Вокзальна та імені Олександра Баланецького, Аркадія Жуковського, Степана Костишина. На виготовлення та встановлення табличок виділили майже 100 тисяч гривень.

Про це Суспільному повідомив директор департаменту інфраструктури та благоустрою Ігор Ніколенко.

Для виготовлення та розміщення нових табличок оголошували тендер на Prozzoro. 

Тричі тендер на суму 500 тисяч гривень на закупівлю табличок не відбувся. Оскільки підрядники не мали підтвердження і досвіду з бюджетними установами, каже Ніколенко.

"Була проблема знайти підрядника. Деякі не відповідали вимогам, бо це були тендерні закупівлі. Тому це затягнулось. Але фактично є підрядник, який виконав ці роботи. Таблички якісні. Ми за зимовий період подивимось, як вони реагують на мороз, і будемо оголошувати новий тендер на закупівлю нових табличок, — каже Ніколенко.

За словами Ніколенка, у наступному році планують встановити нові таблички на усіх вулицях, які перейменували.

Про нові назви вулиць

Вулиця Вокзальна раніше мала назву імені Юрія Гагаріна. Вулиця Олександра Баланецького, полеглого військового з Чернівців, який працював юристом у міській раді, раніше мала назву Героїв-панфіловців.

Вулиця Аркадія Жуковського, історика з Буковини, раніше мала назву імені Горького. Вулиця Радіщева перейменована на честь колишнього ректора Чернівецького національного університету Степана Костишина.

Що відомо про перейменування вулиць у Чернівцях

  1. 27 жовтня 2022 року на сесії міськради прийняли рішення про перейменування понад 50 вулиць та провулків у Чернівцях, назви яких пов'язані з Росією та СРСР. За рішення на сесії проголосували 26 депутатів з 29 присутніх. Проти не голосував ніхто.
  2. У березні 2023 року відбулися громадські обговорення щодо перейменування ще майже 50 вулиць у Чернівцях. Також у місті затвердили вигляд нових адресних табличок.